Zlato Ilony Erlebachové, dvakrát stříbro pro Veroniku Navrátilovou a bronzový Pavel Červenka – to jsou největší úspěchy našich členů na letošním MS IFSS v polském Kozle – Szamotuly – gratulujeme !

Tuny bahna jako výzva pro ty nejtvrdší. Trať závodu bych považoval za šílenou a úžasnou zároveň. A byla by to atraktivní podívaná pro diváky, kdyby nějací dorazili. To však těžko očekávat, když pořadatel umístí závody někam, kde „Vesnička má středisková“ by byla dozajista bulvárem de Paris a parkoviště závodníků je ve dvoře místního kolchozu s hromadami hnoje a okolním dokonale prolitým kvalitní močůvkou.

 

Proto si obdiv zaslouží všichni účastníci, kteří to přežili a ještě větší ti, co v tomto prostředí dokázali dosáhnout na místa nejvyšší. Ilona Erlebachová vítězstvím v bajkových veteránkách provedla dokonalý restart své kariéry a nelze si nevšimnout, že svým časem by měla stříbro i v elite třídě. Neskutečný výkon podala Veronika Navrátilová v kategoriích koloběžky s jedním i dvěma psy, když dokázala získat stříbro ve dvou těchto fyzicky náročných kategoriích a zařadila se tak po bok další reprezentantky Martiny Štěpánkové z klubu Děti severu, která brala zlato vedle koloběžky s jedním psem také v ženském canicrossu. Pavel Červenka odvedl vynikající práci v mužském canicrossu a svým bronzem potvrdil, že patří rychlostí kolem 25 km/hod.  mezi tři nejrychlejší borce planety, za nimiž zůstává docela zřejmý časový odstup k dalším v pořadí. Kvalitní výkon šestým místem podal také Martin Klár v Bkj muži, když časové odstupy právě mezi prvními šesti závodníky byly minimální. Nutno ještě podotknout, že nemohl startovat pro zranění se svým nejlepším psem. Též Michal Tobiášek nezklamal a šesté místo ve třídě koloběžky se dvěma psy není žádná ostuda. Radost nám udělaly šestým a sedmým místem v kategorii koloběžky s jedním psem naše juniorky Veronika Chlumská a Adriana Švecová. Mladinká Aneta Erlebachová v canicrossu se 12. místem také statečně porvala se svým prvním mistrovstvím. Smůla postihla Vaška Vančuru, kterému se těsně před mistrovstvím zranil pes Čert a ve své mistrovské třídě koloběžce s jedním psem ještě nebyl úplně zdráv, v tomto ohledu je dosažené šesté místo úspěchem. Další kategorii, ve které Vašek startoval, byla kategorie Bkj, kde druhé kolo obětoval výsledku v koloběžce. Další smůla postihla i mne, dvě hodiny před startem mi začal kulhat leadrující  pes díky zapíchnité osině z rozházené ječné slámy na parkovišti. Se zapíchnutými osinami měli ostatně potíže i další startující. Ve třídě spřežení se čtyřmi psy, kde jsem měl startovat, zvítězil nakonec další český reprezentant Jiří Mencák z klubu Samota a na čtvrtém místě se umístila Dagmar Nešněrová z MC Děčín, která po závodě také zápolila se zapíchnutou osinou.

 

 

Děkujeme všem našim partnerům a sponzorům,  zvláštní dík patří obchodnímu zastoupení Amulet Bicycles Jan Hataš – Hatty za zapůjčení závodních bicyklů Big José 29 !

 

 

 

 Skvělé video od naší juniroky Verči Chlumské

 

 

Ilona Erlebachová na trati (natáčel M. Ženíšek)

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Ivo Vacke. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.