Dva závody za námi

Květen utekl jako voda a již máme za sebou dva moc podařené závody ze seriálu Nativia Challenge. 1. května jsme se postupně začali scházet v Rokytnici nad Jizerou a přípravy na nedělní závod mohly začít. Dorazilo hodně našich členů, všichni pilně pracovali a tak trať a blízké okolí postupně získali požadovanou tvář. Počasí nám příliš nepřálo, občas pršelo, foukal silný vítr, ale oproti dalšímu závodu v Bezděkově bylo krásně. Závodníky čekala v Rokytnici nejtěžší trať celého seriálu, okruh měřil 4,5 km a měl převýšení krásných 210 metrů. Byli jsme moc rádi, že ani náročný horský terén Krkonoš neodradil závodníky a dorazilo jich celkem 94. Trať byla perfektně vyznačena, na osvěžení pro čtyřnohé i dvounohé účastníky byla připravena Krakonošova přehrada a Trautenberkova vana, nic tedy nebránilo tomu závod ve 13 hodin odstartovat. Startovalo se intervalově po kategoriích a už od začátku jsme nikoho nešetřili, běželo se hned do kopce po sjezdovce.

Nativia_rokytnice_dvoracek129Nativia_rokytnice_dvoracek37Nativia_rokytnice_dvoracek139Nativia_rokytnice_dvoracek96

Trať byla fyzicky náročná, všichni byli v cíli unavení, ale šťastní a motivovaní do dalšího tréninku. Nejrychleji trať oběhl Michal Ženíšek v čase 16:10.49, nejrychlejší ženou byla Nicole Marešová v čase 17:57.68. Klubové barvy nejlépe obhájil Lukáš Tassler s Odiem, který skončil na 2. místě v kategorii do 25kg. Na skvělém, ale nepopulárním 4. místě skončila Eliška Čerňanská s Vimem.

Nativia_rokytnice_dvoracek199

Hned za 14 dní po Rokytnici nás čekal další závod Nativia Challenge, tentokrát v Horním Bezděkově u Kladna. V Bezděkově na závodníky čekala profilově podstatně lehčí trasa dlouhá 4,8 km s převýšením 64 metrů. Tento víkend nám, ale vůbec nepřálo počasí a již od pátku vytrvale a silně pršelo. Plánované místo startu na louce se nám postupně před očima měnilo v jeden velký močál, proto byl start z důvodu bezpečnosti posunut na kraj lesa, kde podklad zůstal naštěstí stále tvrdý. Jak se blížila neděle a pršelo stále víc a víc, začali jsme být skeptičtí, že dorazí jen pár nadšenců.  To jsme se, ale hrozně spletli, 119 lidí na startu nás hrozně překvapilo a jsme rádi, že canicrossaři nejsou z cukru a nezalekli se trochu bláta.  Nejrychleji trať proběhl Petr Fochler za 13:32.67, nejrychlejší ženou byla Martina Štěpánková, která zaběhla čas 13:46.21 a celkově skončila na 3. místě, což je neskutečný výkon. Dařilo se našim členům v kategorii mužů s lehkými psi, na 3. místě skončil Michal Vokrouhlík, hned za ním Lukáš Tassler a Pavel Lev. Po skončení hlavního závodu proběhl v prostoru cíle také závod pro děti. Všem moc gratulujeme ke skvělým výkonům, každý kdo přijel a postavil se na start je vítězem. Nyní Nativia Challenge zavítá do Brna, doražte v hojném počtu, těšíme se na Vás !