Lukáš Tassler

Moji psi

Dvojčata – pes Odie a fenka Audrey (kříženci huskyho s nějakým chorvatským divochem – proto také „dalmátský husky“, červen 2011).

Začalo to letní dovolenou v roce 2011. Na chorvatském ostrově Korčula se k nám přidala 2 asi 6ti týdenní štěňata. Tehdy měla obě dohromady ani ne 5 kg. Ujali jsme se jich a ještě tam zajistili očkování a mezinárodní pas.

S přítelkyní jsme si nechali Audrey. Jméno dostala po zesnulé freediverce Audrey Mestre, manželce proslulého freedivera a světového rekordmana Pipína Ferrerase (jiné jméno, jakožto vyznavač tohoto sportu, jsem nemohl dát; přítelkyně toto také akceptovala, ona však při tom myslela na Audrey Hepburn :´).

Odieho se ujali rodiče mé přítelkyně. Pojmenovali ho po komiksové postavě hafana, která je častým terčem vtipů kocoura Garfielda (může za to jeho vzezření – jedno ucho nahoru, druhé dolu).

Dvojčata však často pobývala společně u nás. Když jsem pak s Odie začal častěji běhat, rozšířil naší smečku natrvalo.

Čemu se se psy věnuji

Se psy se věnuji především canicrossu. V rámci tréninku pak ještě scooteringu. V zimě též plánuji vyzkoušet i skijoring.

Úspěchy (nejen v mushingu)

Od roku 1997 se závodně věnuji atletice. Za tu řádku let jsem vybojoval 6 medailí z MČR (z toho 2 zlaté) a nespočet medailí a titulů krajského přeborníka (především 400m, 800m, ale i 1500m, štafeta 4x400m i 4x100m či krosy). Přibývající léta již však nelze zastavit 🙂 .

Canicross jsem prvně vyzkoušel letos (2013) na jaře. Hned při našem prvním závodu v Rokytnici jsme s Odie utrpěli vítězství. Možná i to nakoplo naši další cestu. Poté jsme se koncem července zapojili do seriálu Hills cup (kategorie psů do 24,9 kg). V našem úvodním klání s vrcholem Svatobor v Sušici z toho bylo „uvařené“ 2. místo. Následovala Dobříš (zámecký park), kde jsme i přes můj vyvrtnutý kotník doběhli na pěkném 3. místě a myslím, že i na 6. celkově bez rozdílu kategorií.

Asi největší úspěch však pro letošní rok je fakt, že díky canicrossu začala běhat i má přítelkyně Lucka 🙂 .

Odkud jsem a kde trénuji

Pocházím z Jablonce nad Nisou, městečka pod Jizerskými horami, nyní ale bydlím ve Vratislavicích nad Nisou a zde povětšinou také i trénuji. Čas od času však vyjíždíme na tréninky do okolí (Lučany, Hodkovice, Rašovka, Jablonec n.N.)

Jak jsem se dostal k mushingu

Přes kamaráda Vláďu Šáfra, kterého jsem potkal na atletickém ovále. A také proto, že jsem prvně spojil venčení s  atletickým tréninkem.

Jaké mám cíle

V roce 2014 bych se rád účastnil etapového závodu Trophée des Montagnes a snad i podzimního ME či MS. Vše záleží na naší formě a chuti

Sponzoři

Stavební firma Grampastav s.r.o. a bižuterní firma BIŽU-NOVA, s.r.o.