Kateřina Pokorná

Můj pes

Blecha. Narodila se v září v roce 2012 ve vesnici Milý kousek od Rakovníka. Je to vesnický voříšek, maminka byla malý černý kříženec a tatínek asi český fousek, ale toho jsme neviděli. Její majitelé ji chtěli jako štěně dát utratit, že ji prý neuživí. Sežere sice všechno, co najde, ale tak hrozné to není, má jen 12,5 kg . Nám chvíli předtím umřela fenka voříška, a tak jsme si to zablešené štěně vzali.

Čemu se se psy věnuji

Hlavně canicross, trénujeme i na kole a chystáme se pořídit koloběžku. Začínáme s dogtrekingem.

Úspěchy (nejen v mushingu)

V mushingu stále čekáme na kategorii ženy se psy od 12 do 13 kg, tam bychom neměly konkurenci 😉 Úspěchem jsou tak všichni předběhnutí těžší psi než Blecha a co nejméně lehčích před námi 😉

Odkud jsem a kde trénuji

Jsem z Prahy 6 (Blecha bydlí u rodičů v domě se zahradou ve Slivenci). Trénujeme buď společně ve Hvězdě, nebo v okolí Slivence – v Chuchelském háji, Prokopáku nebo na Zmrzlíku.

Jak jsem se dostal k mushingu

Na podzim 2013 jsme se přihlásily na Haf Cup – sranda procházku se psy s plněním úkolů. Když nemohla jít Blecha na volno, tak jsem si provlékla vodítko za opasek, abych měla volné ruce. To se osvědčilo, a začala jsem hledat kšíry, co jí koupit, a tak přišla na to, že existují i odpružená vodítka, postroje, sedáky, canicross atd. Z prvního tréninku jsem byla nadšená, takže k Vánocům přibyla pod stromečkem kompletní výbava.

Jaké mám cíle

Zapracovat na tahu Blechy (někdy to má trochu na háku), zrychlit sama sebe a začít běhat delší trasy.

Sponzoři

Rodiče – živí mi psa a občas něco přispějí i na vybavení, i když se jim z jeho cen protáčí panenky. Říkají, že Blecha je nejdražší vořech 😉