Kateřina Macháčková

Moji psi

Máme 3 psy, každej pes jiná ves, jsou buď útulkáči, přivandrovalci, nebo nalezenci.

1) Šproncík 13 let, BOC mix od cikánů ze Smíchova, 2) Oskar 9 let Samoyed mix z útulku v USA, 3) Zelig 7 let NO od paní, která se o něho nemohla starat.

Čemu se se psy věnuji

Dříve jsme se Šproncíkem a Oskarem věnovali agility, ale kluci stárnou, tak už spíš jenom dlouhé procházky. Oskar chodil v USA do různých zařízení coby canisterapeut a se Zelim jsem chvilku dělala obedience, ale byli jsme jak sloni z porcelánu. Teď děláme hlavně canicross

Úspěchy

Nějaké byly, ale už si ani na všechny nevzpomenu, teď čekám na ty v mushingu

Odkud jsem a kde trénuji

Momentálně jsem z Plzně a tady i trénuji, máme tady dobrou partu a scházíme se pravidelně každý čtvrtek (společné tréninky).

Jak jsem se dostala k mushingu

Asi jako slepý k houslím. Jela jsem si s velkým sebevědomím vyzkoušet etapový závod loni na Dobříš Vlašku. Když se pak po všech závodnících jenom zaprášilo, byla jsem trochu zklamaná, ztráceli jsme 4 minuty na vítěze, ale stejně mě canicross uchvátil a alespoň je co zlepšovat. Osobně mi spíš vyhovují delší tratě.

Jaké mám cíle

Jé tak těch mám fakt hodně. A každej den mě napadnou nějaký další. Z těch canicrossových asi Montana a možná nějaký další zahraniční závod a časem novej pes na běhání.