Eliška Čerňanská

Moji psi

Vim *19.3.2012, ESP. Náš první pes, tak nějak rozmazlený, nemá rád déšť, zimu a samotu (v postroji je mu ale všechno jedno). Aby se trochu otrkal, pořídili jsme mu fenku Trinne (21. 4. 2013, ESP). Výsledkem je, že máme dva závisláky a nezbývá na nás místo na gauči v obýváku.

Čemu se se psy věnuji

Zatím jen canicross s Vimem, ale již brzy přijde i scooter, skijoring a příští rok možná bikejoring nebo dvojky s Trinkou.

Úspěchy

Něco v triatlonu, dokončení několika extrémních závodů jako adventure race nebo 5BV (byly jsme první čistě ženská dvojice, která dokončila celý závod). V mushingu zatím to, že doběhneme do cíle oba kompletně vyčerpaní.

Odkud jsem a kde trénuji

Před rokem jsme se přestěhovali do Krušných hor, kde provozujeme chatu (www.chatajavorka.cz). V jejím okolí i trénujeme, skvělé jsou hlavně trasy na běžky.

Jak jsem se dostala k mushingu

Omylem. Když jsme se přestěhovali na hory, bylo jasné, že potřebujeme psa. Pokoukávali jsme po kamarádovo alaskánech. Předpokladem bylo, že pes s námi uběhne výlet na kole. O tahání jsme nepřemýšleli. Malí alaskánci se nakonec nenarodili, a tak jsme po zamítnutí návrhů typu kříženec husky a malamuta, jeli k Ditě Podraské pro evropského saňového psa Vima. O plemeni jsme moc nevěděli, jeho táta vypadal trochu jako doga, což nás vyděsilo, ale už nebylo cesty zpět. Takže jsme měli tažného psa o něco dřív než povědomí o tom, co nás ve světě mushingu vlastně čeká (tento postup nedoporučujeme:-D, u nás to ale naštěstí vyšlo).

Jaké mám cíle

Odnaučit psy po ránu kvíkat, že je čas si jich všímat, a někdy s nimi vyhrát nějakou medaili.

P.S.: Text vznikal za plné podpory a v obložení obou psů na gauči + své postřehy a zážitky ze závodů nebo tréninků máme na www.couchdogs.weebly.com